Rusza przebudowa DK44 – miejscowe utrudnienia w listopadzie.

 


Rusza przebudowa drogi krajowej nr 44. Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się początkiem grudnia, niemniej jednak już od środy – 22 listopada – na odcinku objętym robotami (od Wartogłowca do ulicy Turyńskiej w rejonie fabryki Fiat) mogą występować miejscowe zawężenia.

Końcem listopada wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska S.A., planuje rozpocząć wycinkę kolidujących z projektem drzew. Część z nich znajduje się z dala od drogi, ale niektóre rosną wzdłuż DK44. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu. Mówimy raczej o miejscowych i kilkugodzinnych zawężeniach jezdni. Roboty, dla których wymagana będzie zmiana organizacji ruchu, mają rozpocząć się w najbliższą środę, 22.11.

Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się początkiem grudnia. Aktualnie opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu, jaka zostanie wprowadzana na czas prac. Szczegóły w tej sprawie będą znane jeszcze w listopadzie. Wiadomo, że początkowo prace koncentrować się będą w rejonie fabryki FCA, gdzie docelowo ma powstać dwupoziomowy węzeł drogowy.

Jednocześnie przypominamy, że została uruchomiona strona internetowa dk44.mzuim.tychy.pl, gdzie na bieżąco będą publikowane wszelkie informacje dotyczące projektu.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/