Tyscy policjanci ćwiczyli na Stadionie Śląskim.

 


Tyscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach symulacyjnych na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Łącznie wzięli w nich udział mundurowi z katowickiego oddziału prewencji oraz nieetatowego oddziału prewencji, złożonego z policjantów z jednostek terenowych naszego garnizonu, a także policyjne konie i jeźdźcy z Częstochowy i Chorzowa. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. Symulacja obejmowała dwa scenariusze zagrożeń.

We wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z oddziałów prewencji oraz zespołów policji konnej. W działaniach uczestniczyli policjanci z Zespołów Konnych z Chorzowa i Częstochowy, Kompania Prewencji, Kompania Wzmocnienia oraz Zespół Medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także Kompania Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji.

Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców. Ćwiczenia mają za zadanie poprawę koordynacji działań pododdziałów, przećwiczenie różnych wariantów operacyjnych i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach.
Ćwiczenia symulacyjne pododdziałów zwartych przeprowadzone zostały przy wsparciu środków technicznych stosowanych przez policję – armatki wodnej, bezpośrednio przed stadionem, w wewnętrznych trasach przemieszczania się kibiców, między sektorami oraz bezpośrednio w sektorach.
Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele kierownictwa śląskiej policji, władz rządowych i samorządowych województwa, a także prezes Stadionu Śląskiego, który na potrzeby ćwiczeń udostępnił obiekt. Na stadionie pojawiło się również liczne grono przedstawicieli mediów.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/