Świąteczne ozdoby rozświetlą Tychy.

 


W Tychach już niebawem będzie można poczuć klimat Bożego Narodzenia. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice ozdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawią się choinki, anioły, kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy, które będą zdobiły miasto do 22 stycznia.

Wszystkie elementy dekoracji oświetlenia świątecznego będą zawieszone i podłączone do sieci elektroenergetycznej od 30 listopada 2017 roku. Na Placu Baczyńskiego, jak co roku ozdobiona zostanie fontanna. Na placu pojawią się także ozdoby na latarniach oraz  8-metrowa choinka i trzy anioły.

Na Rynku z kolei – najbardziej efektowna nowość w tym roku – Mikołaj na motocyklu o wysokości  2,5 metra.  Oprócz tego na drzewach  zostaną zamontowane kurtyny świetlne LED oraz montowane w mieście także po raz pierwszy – tuby generujące efekt płynięcia światła.

W pobliżu Rynku zobaczymy także drzewo świetlne (wys: 3 metry) i sople świetlne.

Na Placu Św. Anny pojawi się 14 sztuk dekoracji nalatarniowych w formie korony oraz 3-metrowy anioł. W inny niż w roku ubiegłym sposób zostanie także udekorowana znajdująca się na placu fontanna.

Świąteczną oprawę zyskają także słupy trakcji trolejbusowej (ul. Andersa przed dworcem PKP) oraz drzewo przy rondzie ulic Asnyka- Andersa.

Na Placu Korfantego na ryneczku na  Osiedlu „K” rozbłyśnie choinka.

Dekorację (w sumie ponad 200 elementów) pojawią się na latarniach na ulicach: Ojca Bocheńskiego, Rynek, na Placu Krystyny Ryguły, Katowickiej, Al. Niepodległości (odcinek od ul. Wyszyńskiego do ul. Grota Roweckiego, odcinek od ul. Grota Roweckiego do Al. Bielskiej), Grota Roweckiego, Dmowskiego (odcinek od Al. Niepodległości do Al. Piłsudskiego), Begonii (odcinek od ul. Budowlanych do ul. Harcerska – Cienista) oraz Budowlanych (odcinek od Al. Bielskiej do ul. Burschego).

Przed urzędem miasta pojawią się dekoracje w donicach.

W sumie w tym roku na montaż, konserwację starych i oraz zakup nowych iluminacji zabezpieczono 435.195,48 zł.


Źródło : http://umtychy.pl/