Dokąd drogi prowadzą – slide show.

 


Pasaż Kultury Andromeda – 16 listopada 2017 r., godz. 19.00
Dokąd drogi prowadzą – zbiorowy pokaz zdjęć, autorstwa członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pokażemy fotografie będące swobodną interpretacją tytułu pokazu.
Będą między innymi zdjęcia ze zlotu motocyklistów, ze szkolenia na ratowników WOPR, górskich szlaków i leśnych ostępów. Wykonane na tyskich ulicach i stacjach kolejowych, jak i podczas dalekich podróży.
Grzegorz Krzysztofik zatytułował swój materiał „Dokąd tory prowadzą”. Pokazuje losy podróżnych na dworcu głównym w Katowicach. – Pokażę zdjęcia, które próbują odgadnąć, dokąd wybierają się podróżni i co czeka ich na końcu drogi – wyjaśnia Grzegorz Krzysztofik.
Dominik Gajda zaprezentuje czarno-biały fotoreportaż: – Moja interpretacja tematu to krótka opowieść o Stefanie Lipniaku, rocznik 1924, więzień nr 8524. W 72. rocznicę ewakuacji obozu KL Auschwitz III Monowitz wraz z dziennikarką tygodnika „Nowe Info” Renatą Botor-Pławecką i ze Stefanem Lipniakiem przemierzyliśmy 55-kilometrową trasę Marszu Śmierci, prowadzącą przez Bieruń Stary, Mikołów Mokre, Borową Wieś i Gliwice – mówi Dominik Gajda.
Marcin Zimnal uznał, że zgodnie ze znanym powiedzeniem wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i dlatego zdecydował się na pokazanie zdjęć ze stolicy Włoch.
Patronat medialny: tygodnik Echo i eTychy.org – Tychy.
Wstęp jest wolny.

Przed pokazem, który odbędzie się w sali projekcyjnej na piętrze Andromedy, warto zatrzymać się piętro niżej, by obejrzeć wystawę „2017” trwającą w dolnym holu. Są na niej 24 fotografie, od 20 autorów z TTF-u, wykonane w ciągu ostatniego roku. Znacznie więcej naszych zdjęć z ostatnich miesięcy pokazanych zostanie podczas 2017 – slide show i wystawa w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2018 r.

Więcej informacji o działalności TTF-u na www.ttf.tychy.pl


Źródło : https://allevents.in/