Policjanci skontrolowali blisko 1200 osób za kółkiem.

 


Policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość”, podczas których przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 1200 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, trzech popełniło wykroczenie prowadząc samochód po użyciu alkoholu. Pamiętaj PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Celem przeprowadzania działań „Trzeźwość” jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości. Policjanci skontrolowali blisko 1200 osób za kółkiem. Wśród nich znalazło się trzech kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc samochód będąc po użyciu alkoholu.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwość. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić.

Pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/