Książęce Pierwsze Zbiory ponownie w kolekcji.

 


Już wkrótce miłośnicy smaku świeżego chmielu, zebranego zaledwie kilka miesięcy temu, będą mogli się nim delektować w kilkuset pubach i restauracjach w całej Polsce. W listopadzie w ofercie wybranych lokali gastronomicznych znowu pojawi się Książęce Pierwsze Zbiory.

W tym roku Pierwsze Zbiory długo kazały na siebie czekać. Powodem była kapryśna pogoda, która opóźniła chmielowe żniwa. Jednak już w listopadzie z kranów kilkuset lokali w całej Polsce wreszcie poleje się Książęce, do którego uwarzenia użyto świeżych szyszek chmielowych z tegorocznych zbiorów. To już czwarty z kolei rok, gdy do kolekcji Książęcego trafia sezonowy wariant, który dzięki dodaniu do kadzi całych szyszek chmielowych zyskuje wyjątkowy aromat i głęboką goryczkę.

– Książęce Pierwsze Zbiory rześki, wyrazisty smak zawdzięcza świeżym chmielom z tegorocznych zbiorów – mówi Ewelina Masiarz, odpowiedzialna za markę Książęce. – To piwo wyjątkowe, na które warto czekać tyle miesięcy. To, że pojawia się tylko raz w roku na krótki czas, sprawia, że smakuje jeszcze lepiej. Świat wina ma beaujolais nouveau, wyprodukowane z tegorocznych winogron, a my Książęce Pierwsze Zbiory.

Pierwszych Zbiorów będzie można skosztować w wybranych lokalach na terenie całego kraju, oferujących piwa Kompanii Piwowarskiej. Można je wyszukać za pomocą chatbota, udostępnionego na profilu Książęcego na Facebooku pod adresem  http://www.facebook.com/ksiazece/. Piwo będzie dostępne wyłącznie w wersji z nalewaka, do wyczerpania zapasów.


Źródło : http://www.kp.pl/