Nielegalny hazard w Tychach.

 


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz wydziału kryminalnego z tyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach zabezpieczyli 3 nielegalne automaty. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne  tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia grozi wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3.

Tyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i wydziału kryminalnego wspólne z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach skontrolowali jeden z lokali znajdujący się w pasażu handlowym w Tychach. Okazało się, że znajdują się tam nielegalne automaty do gier hazardowych. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne  tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym).


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/