Relacja z akcji charytatywnej dla Świetlikowa – Perła Paprocan.

 


W ubiegłą niedzielę 22 października 2017r. miała miejsce akcja charytatywna z udziałem uczestników biegu PERŁA PAPROCAN odbywającego się dwa razy do roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego PAPROCANY w Tychach. Akcję zorganizowała firma deweloperska –STABILIO DOMY działająca na rynku tyskim od kilku już lat.

120 osób ze 1117 uczestników PERŁY PAPROCAN pobiegło w charakterystycznych, biało-kolorowych koszulkach wspierając tym samym „Świetlikowo” – Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci w Tychach  – miejsce, gdzie mali nieuleczalnie chorzy podopieczni mają możliwość spędzenia czasu w pozytywnej atmosferze i pod profesjonalną opieką, a ich rodzice mają chwilę wytchnienia od codziennego zmagania się z chorobą.

Organizator akcji – STABILIO DOMY zobowiązał się zapłacić na rzecz Świetlikowa kwotę 100 zł za każdą osobę, która weźmie udział w tym wydarzeniu.

Chętnych było wielu, tym bardziej, że  PERŁA PAPROCAN to bardzo popularna wśród biegaczy impreza  i zrzesza zarówno osoby biegające na co dzień jak i amatorów dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem. Możliwość ukończenia dowolnie wybranego przez siebie dystansu czyli wielokrotność 7km aż do samego maratonu dawała uczestnikom wybór trasy jaką chcą pokonać i zmierzyć się z własnymi ograniczeniami.

Pogoda, która przywitała wszystkich deszczem i stosunkowo niską temperaturą zaskoczyła wszystkich, jednak atmosfera Świetlikowych koszulek była wyjątkowo gorąca i nie zniechęciła do wspólnej zabawy. Widok tak wielu osób w nich biegnących był bardzo sympatyczny i poruszający zarówno dla Organizatorów jak i samych uczestników. Dzięki całej akcji wzrosła świadomość biegaczy dotycząca miejsca jakim jest ŚWIETLIKOWO i taki też był jeden z celów, poza tym finansowym w postaci zebrania środków na rzecz Hospicjum.

Organizatorzy przygotowali ściankę do robienia zdjęć, zapewnili obecność profesjonalnego fotografa, a także firmy zajmującej się montażem filmów promocyjnych.

„Chcieliśmy dać osobom biorącym udział w akcji BIEGNIJ Z NAMI DLA ŚWIETLIKOWA” poczucie, że robią coś naprawdę wyjątkowego i że mają realny wpływ na losy Hospicjum. Chcieliśmy skierować uwagę ludzi, mediów i wszystkich dookoła na ŚWIETLIKOWO i mamy wrażenie że nam się to udało. Planujemy podjąć ze Świetlikowem długofalową współpracę bo zasługują na pomoc, a akcja biegowa była pierwszym krokiem do tego. Kilka miesięcy temu zaczęliśmy biegać i zarażać się wspólnie tym sportem tworząc na tę okoliczność drużynę STABILIO DOMY TEAM. Stąd wziął się pomysł na akcję charytatywną związany właśnie z bieganiem. ” – to wypowiedź Organizatora akcji – firmy STABILIO DOMY.

Osoby, które wzięły udział w akcji dla Świetlikowa również wyrażały swoje zadowolenie z faktu, iż mogą zrobić coś dobrego, jednocześnie uczestnicząc w mega pozytywnym biegu jakim jest PERŁA PAPROCAN: „Dziękuję ,że mogliśmy być z Wami !!!Szczytny cel!!!Jesteście super!!!”

„Super! fajnie było biec w koszulce, która „tyle może”

„To my dziękujemy za tak fantastyczną akcję…., bo przecież gdyby nie wy to nie było by tych pieniędzy”

Firma STABILIO DOMY wyraża wdzięczność  wszystkim uczestnikom, a także Organizatorom PERŁY PAPROCAN czyli Tyskiemu Stowarzyszeniu Sportowemu za pomoc w koordynacji i zaprasza na kolejną edycję biegu, która już w kwietniu 2018!

Relacja fotograficzna z biegu pod adresem: http://www.stabilio.pl/biegnij-z-nami-dla-swietlikowa/