Podsumowanie policyjnych działań „NURD”.

 


Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali łącznie 77 wykroczeń, które popełnili zarówno kierujący pojazdami silnikowymi, jak i piesi i rowerzyści.

We wtorek policjanci tyskiej „drogówki” przeprowadzili akcje pk. „NURD”, podczas której zwrócili uwagę m.in. na zachowanie się niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich drogach.
Podczas akcji policjanci ujawnili 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami dotyczących nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych, 8 nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych i 7 innych wykroczeń. Ponadto 7 osób przechodziło w miejscu niedozwolonym. Podczas działań policjanci ujawnili także 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących rowerami.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/