Puchar PZPN dla tyskiej komendy.

 


Komenda Miejska Policji w Tychach uhonorowana została pamiątkową statuetką za współpracę z klubami szczebla centralnego oraz podziękowaniem za pomoc przy turnieju finałowym UEFA EURO U21. Nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka odebrał Komendant Miejski Policji w Tychach mł. insp. Andrzej Trzciński.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z kadrą kierowniczą polskiej Policji uczestniczył w XVII Konferencji pod hasłem „Bezpieczny stadion”, która odbyła wczoraj w kieleckim ośrodku wystawienniczym. W trakcie spotkania podejmowano przede wszystkim tematy dotyczące bezpieczeństwa obiektów sportowych.

Konferencji „Bezpieczny Stadion” towarzyszyła Gala Fair Play, podczas której wręczono podziękowania za pomoc przy turnieju finałowym UEFA EURO U21. Takie wyróżnienie otrzymała Komenda Miejska Policji w Tychach. Nagrodę odebrał Komendant Miejski Policji w Tychach mł. insp. Andrzej Trzciński z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Podziękowania trafiły także dla Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Kielcach, a także Komend Miejskich Policji w Krakowie oraz Lublinie.

Ponadto podczas uroczystości wręczono statuetki za współpracę z klubami szczebla centralnego. I tym razem szef tyskiej jednostki mł. insp. Andrzej Trzciński miał przyjemność odebrać statuetkę wyróżniającą pracę policjantów w zakresie współpracy z przedstawicielami świata sportu.

Wyróżnienia otrzymały także inne Komendy Miejskie i Powiatowe garnizonu śląskiej Policji w Bielsku Białej, Częstochowie, Katowicach, Rybniku i Zabrzu.

Spotkanie było kontynuacją debat dedykowanych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu podczas imprez sportowych, prowadzonych od 2001 roku, podczas kieleckich targów.

Co roku udział w nich biorą przedstawiciele świata sportu, klubów piłkarskich oraz instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczanie tego typu imprez. Nie inaczej było i w tym roku. W konferencji wziął udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Komendant Główny Policji wraz z Zastępcą i Komendantami Wojewódzkimi oraz Stołecznym Policji, a także Komendantami Szkół Policji. W spotkaniu uczestniczył również Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Na początku konferencji strategię i program rozwoju UEFA w latach 2017-2021 przedstawił Marc Timmer – Dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA. Kolejno Marek Doliński – Dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN zaprezentował podsumowanie Turnieju Finałowego UEFA EURO U21 POLSKA 2017. Tradycyjnie o swoich działaniach opowiedział Dariusz Łapiński – Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN.

Kolejno odbył się panel dyskusyjny, podczas którego wszyscy swoją uwagę skupili na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem na stadionach. Wzorem lat ubiegłych zebrani na konferencji w sposób interaktywny mogli angażować się w dyskusję, tj. poprzez odpowiedzi na zadawane pytania, które następnie były omawiane przez ekspertów. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym w gronie fachowców był Komendant Główny Policji, który podkreślał, że poziom bezpieczeństwa na stadionach dla wszystkich jest wartością najważniejszą. Zaznaczył, że mamy ogromny potencjał w tym zakresie ale ciągle potrzebna jest współpraca wszystkich i zintegrowane podejście do tematu bezpieczeństwa, aby nie dochodziło nawet do incydentów podczas różnego rodzaju rozgrywek.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/