Browarnicy z Tyskich Browarów Książęcych na wystawie zdjęć.

 


Od 2 października na rynku w Tychach można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników z Tyskich Browarów Książęcych pt. „Tyskie – w gronie najlepszych”. Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych 2 tygodni. 

Wystawa pracowników Tyskich Browarów Książęcych przybliża sylwetki prawdziwych pasjonatów piwowarstwa.

Jesteśmy dumni z pracowników naszego Browaru – to najlepsi z najlepszych. To ludzie pełni zapału do pracy, doskonali fachowcy, miłośnicy piwa. Wielu z nich pracuje w Browarze nieprzerwanie od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, a niektórzy – nawet od pokoleń. Chcąc podzielić się naszą dumą z innymi, postanowiliśmy zorganizować wystawę zdjęć prezentującą sylwetki pracowników Tyskich Browarów Książęcych. – skomentował Mateusz Piłat, z zespołu marki Tyskie.

Zdjęciom towarzyszą pełne ciekawostek i anegdot opisy. Dowiemy się z nich, m.in. dlaczego piwo powinno być zimne, jak powstają receptury tyskich piw czy na czym polega praca specjalisty do spraw piwnej sensoryki.

Tyskie Browary Książęce to jeden z najstarszych browarów w Polsce. Warzy się tu piwo nieprzerwanie od 1629 roku. Pracownicy Browaru byli zawsze jego dumą. To tu pod koniec lat 40. XX wieku powstało Technikum Przemysłu Browarniczego, zwane „Tyską szkołą piwowarów”. Była to jedyna w Polsce szkoła kształcąca przyszłych piwowarów. Nie ma w Polsce browaru, w którym nie pracowaliby absolwenci tyskiego Technikum.

Więcej anegdot i ciekawostek związanych z tyskimi browarnikami można poznać odwiedzając Tyskie Browary Książęce. Wycieczka to okazja do poznania historii warzenia piwa Tyskie, ale także zobaczenia na żywo wszystkich etapów warzenia piwa – od  składników aż po rozlew. Ukoronowaniem wycieczki jest degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.zwiedzbrowar.pl  

Wystawa zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych odwiedzi także Katowice i Warszawę.
Szczegółowe informacje można uzyskać śledząc profil TBK na Facebooku: https://www.facebook.com/mtbk


Źródło : http://www.kp.pl/