Z Tychów do Zakopanego pociągi będą jeździć już nie tylko od święta.

 


Koleje Śląskie trzykrotnie w tym roku organizowały specjalne kursy z Katowic do Zakopanego. Przewoźnik chciał sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie pasażerów takim połączeniem. Test wypadł na tyle pomyślnie, że nowa relacja na stałe trafi do przyszłorocznego rozkładu.

Połączenie z Zakopanem miało być testem popularności. Zainteresowanie pasażerów było na tyle duże, że zostanie wprowadzone do nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 10 grudnia. Połączenie mają wspólnie finansować samorządy województwa śląskiego i małopolskiego. Pociąg będzie kursował w wybrane dni w okresach świątecznych i ferii zimowych województwa śląskiego oraz w każdy weekend od początku maja do końca września 2018 roku. Projekt rozkładu jazdy zakłada, że pociągi z Katowic do Zakopanego będą wyruszały o godz. 6.40 i na miejsce dotrą o godz. 11.10. Pociąg powrotny z Zakopanego będzie wyjeżdżał o godz. 16.38, a w Katowicach będzie o godz. 20.50. Trasa, podobnie jak w przypadku połączeń testowych, będzie prowadziła m.in. przez Tychy, Pszczynę, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Białą, Żywiec, Jeleśnię, Suchą Beskidzką, Maków Podhalański, Rabkę-Zdrój, Nowy Targ, Biały Dunajec i Poronin.

Pierwsze połączenie ma zostać uruchomione tuż przed świętami bożonarodzeniowymi 23 grudnia, następnie 26, 30 i 31 grudnia, 1 stycznia, 31 marca, 2, 28, 29 kwietnia oraz 1 i 3 maja. Oprócz tego pociągi Katowice – Zakopane – Katowice będą regularnie kursowały w soboty i niedziele w okresach od 13 stycznia do 25 lutego, od 5 maja do 17 czerwca oraz od 9 do 30 września. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą ceny biletów. Połączenia specjalne kosztowały 30 zł, choć jeśli spółka chciałaby zastosować taryfę kilometrową, powinny być nieco tańsze i kosztować 26 zł. – Jeśli chodzi o ceny biletów na połączenia do Zakopanego, to prosimy jeszcze o trochę cierpliwości. Nie wykluczamy zastosowania promocyjnych taryf – dodaje rzecznik Kolei Śląskich.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/katowice/