Rusza IV edycja Tyskiego Banku Kultury.

 


Miejskie Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do kolejnej, już IV edycji Tyskiego Banku Kultury, tym samym zapraszając wszystkich twórców działających na terenie Miasta i Gminy Tychy do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

Tyski Bank Kultury to program wspierający inicjatywy kulturalne, skierowany do wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły, chcą realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi, chcą rozwijać swoją działalność artystyczną na większą skalę. W ramach programu realizowane są inicjatywy m.in. z zakresu teatru, muzyki, sztuk wizualnych, tańca, ale tak naprawdę wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości autorów projektów.

Do tej pory Miejskie Centrum Kultury zrealizowało już 20 projektów dzięki którym m.in. powstały: videoblog w gwarze śląskiej „Tyski Byfyj”, opowiadający o śląskich zwyczajach i tradycjach, warsztaty produkcji muzyki elektronicznej, warsztaty streetart’u, wydawnictwa płytowe zespołów Fifidroki i Klaustrofobia,  teledysk zespoły Krzysztof Kulbicki & Bad Habits czy, oczekiwany przez obieżyświatów Festiwal Podróżniczy.

Co najistotniejsze dla autorów, to w ramach realizowanych projektów mogą oni uzyskać pomoc organizacyjną, artystyczną, merytoryczną, techniczną i finansową do kwoty 6000 zł brutto, a Miejskie Centrum Kultury wspiera realizację projektu, na każdym jego etapie.

Nabór wniosków rozpoczyna się 2 października i potrwa do 6 listopada. Regulamin IV edycji Tyskiego Banku Kultury i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.tbk.kultura.tychy.pl


Źródło : http://umtychy.pl/