Ale transfer !!! Krys Kolanos w GKSie Tychy.

 


Były reprezentant Kanady, Mistrz Świata 2003, zawodnik takich lig jak NHL i KHL – tak można w skrócie opisać nowy nabytek GKS Tychy. Do tyskiego zespołu dołączył właśnie Krys Kolanos.

Napastnik ma bardzo bogaty życiorys zawodniczy. W hokeja uczył się grać w Calgary, a w wieku dziewiętnastu lat już w pierwszej rundzie został draftowany do NHL przez Arizona Coyotes (później Phoenix Coyotes), której barwy bronił przez następne trzy sezony. Dobre występy na taflach najlepszej ligi świata zaowocowały powołaniem do Reprezentacji Kanady, z którą na Mistrzostwach Świata 2003 zdobył złoty medal. W kolejnych latach Kolanos lawirował pomiędzy drużynami NHL i AHL, a w ostatnich latach życie sprowadziło go do Europy – dwa sezony występował w lidze KHL, a ostatni rok spędził we Włoszech, w barwach Asiago, występującego w Alpejskiej Lidze Hokejowej – Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że zawodnika z takim doświadczeniem i hokejowym CV jeszcze w Polskiej Hokej Lidze nie było. Potrzebujemy snajpera z prawdziwego zdarzenia, a patrząc na statystyki, jego obecność właśnie to gwarantuje. Do tego jest zawodnikiem praworęcznym, których mamy deficyt – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A. – Trzymamy się obranej przed sezonem drogi transferowej czyli wzmacnianiem naszego zespołu hokeistami zza oceanu, którzy wprowadzą do tej drużyny powiew świeżości.

Statystyki nowego zawodnika Wicemistrzów Polski robią piorunujące wrażenie – 110 punktów w 58 meczach juniorskiej ligi AJHL (1998/99), 71 oczek w 54 spotkaniach w barwach Abbotsford Heat (AHL, 2011/12) czy 42 punkty w 21 meczach dla Asiago w Alpejskiej Lidze Hokejowej (2016/2017) to tylko kilka przykładów jego wielkiego wkładu w punktację zespołów, które reprezentował.

Matka 36-latka jest Polką, dzięki czemu Kolanos ma podwójne, kanadyjsko – polskie obywatelstwo. Kontrakt hokeisty będzie obowiązywał do końca sezonu 2017/18. Kolanos przyleci do Polski pod koniec przyszłego tygodnia.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/