Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Tychach.

 


Tychy. Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna zapraszają na XVII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 19 października w Teatrze Małym. Rozpoczęcie Festiwalu o 9.00.

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna przy współpracy z Teatrem Małym. Poświęcony jest twórczości osób niepełnosprawnych, upowszechnianiu idei terapii przez sztukę teatru, muzykę czy wyraz plastyczny. Ważnym aspektem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W organizację festiwalu zaangażowani są również wolontariusze z zaprzyjaźnionego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

Efektem pracy nad jedną z kategorii konkursowych jest wystawa konkursu plastycznego odbywająca się w holu teatru. Tegoroczna wystawa inspirowana będzie tematem konkursowym „Mosty między światami”. Po zakończeniu Festiwalu, przez kolejne dwa tygodnie wystawę będzie można oglądać w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Twórczość artystów niepełnosprawnych reprezentujących placówki całego regionu poddawana jest ocenie jury. Ogłoszenie werdyktu jest wyjątkowym wybuchem szczęścia i radości nagrodzonych laureatów. Festiwal uwieńczony jest wręczeniem nagród oraz pamiątkowych statuetek.


Źródło : http://katowice.gosc.pl/