Arkadiusz Milik opuścił klinikę. Polak rozpoczyna rehabilitację.

 


Arkadiusz Milik opuścił klinikę, w której był operowany w poniedziałek. Reprezentant Polski może już rozpocząć rehabilitację kolana, w którym zerwał więzadło krzyżowe.

Milik operację przeszedł w poniedziałek i nie musi być dłużej hospitalizowany. Zawodnik wróci do Neapolu, gdzie rozpocznie długi, minimum 5-miesięczny proces rehabilitacji.

– Arek opuścił klinikę w czwartek rano. Jego dalsze leczenie będzie odbywać się pod okien personelu medycznego Napoli – powiedział w rozmowie z Radiem Kiss Kiss profesor Pier Paolo Mariani, który operował Milika.

To druga kontuzja więzadeł, której Milik doznał na przestrzeni roku. Najpierw reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie, a w ostatnim meczu ligowym Napoli ze Spal (3-2), przytrafiło mu się to samo w prawej nodze. To z pewnością trudny okres dla młodego napastnika, którego wyjazd na przyszłoroczny mundial stanął pod dużym znakiem zapytania.

– Nastrój Milika zaczyna się poprawiać. W Neapolu będzie czuł się jeszcze lepiej, ponieważ znajdzie się w otoczeniu kolegów z drużyny i przyjaciół, którzy pomogą mu w trudnych chwilach – dodał Mariani.

Początkowe diagnozy mówią o tym, że Milik do pełnych treningów wróci na wiosnę przyszłego roku, o ile rehabilitacja będzie przebiegać zgodnie z planem. W przypadku awansu Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji, 23-latek będzie miał więc jedynie około dwóch miesięcy na odbudowanie formy i zapracowanie na powołanie Adama Nawałki.


Źródło : http://www.sport.pl/