Fundusze na półmetku.

 


Aktualna perspektywa dotacji unijnych zaplanowana na lata 2014–2020 właśnie minęła półmetek. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, do miast, które podpisały umowy o największej wartości na dofinansowanie swoich projektów, należą Tychy.

– Zgłosiliśmy do nowej unijnej perspektywy budżetowej wszystkie największe planowane projekty, co było o tyle proste, że mieliśmy wcześniej przygotowaną dokumentację i w momencie ogłaszania konkursów byliśmy gotowi do ich złożenia – informuje Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego Urzędu Miasta

Tyskie wnioski opiewały łącznie na kwotę ok. 350 milionów złotych, z czego te największe już zostały pozytywnie zaopiniowane i umowy są podpisane. – Chodzi o przebudowę ulicy Oświęcimskiej, zakup nowoczesnych autobusów dla PKM, inteligentny system zarządzania ruchem i termomodernizację jedenastu tyskich szkół, czyli projekty na łączną kwotę 300 mln zł dofinansowania – precyzuje rzecznik UM. – Czekamy na informację o dofinansowaniu kilku mniejszych projektów, w sumie na ok. 50 milionów zł – dodaje.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 34/515