Policjanci o akcji informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

 


Policjanci tyskiej komendy sukcesywnie odwiedzają szkoły propagując akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Dzielnicowi rozwieszają w szkołach plakaty z informacjami o akcji zaprojektowanej przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach odwiedzają szkoły informując o akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2017/2018.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/