Ostatnie dni głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

 


Tylko do 22 września (piątek) można oddawać głosy na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Przez pierwszy tydzień głosowania skorzysta- ło z tej możliwości około 3500 tyszan.

Głosowanie rozpoczęło się 8 września. Głosy można oddawać przez internet, na stronie razemtychy.pl, a także bezpo- średnio w Punktach Konsultacyjnych lub korespondencyjnie. Mieszkańcy 24 okrę- gów w mieście wybierają, które z projektów zaproponowanych przez lokalnych liderów będą realizowane w 2018 roku. Na liście do głosowania jest łącznie 106 projektów – ich szczegółowe opisy można znaleźć na stronie razemtychy.pl.

W głosowaniu warto wziąć udział nie tylko po to, żeby mieć wpływ na to, jak rozwija się dzielnica czy osiedle, na którym mieszkamy. Te okręgi, w których frekwencja w głosowaniu będzie największa, mogą liczyć na bonus w postaci dodatkowych środków (niewykorzystanych w innych okręgach konsultacyjnych).

Głosowanie osobiste i korespondencyjne odbywa się poprzez złożenie wypełnionego formularza w: • Punkcie Konsultacyjnym danego Okręgu Konsultacyjnego, • Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49, • Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pok. 209, • Punkcie Konsultacyjnym uruchomionym na czas głosowania w Wydziale Komunikacji przy ul. Budowlanych 59.

W punktach konsultacyjnych znajdują się także specjalne urny oznakowane logo budżetu partycypacyjnego, do których można wrzucać wypełnione karty. Łączna kwota z budżetu miasta przeznaczona na realizację propozycji mieszkań- ców to 5 mln zł.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 33/514