Rowery cargo w Tychach.

 


Pierwsze na Górnym Śląsku publiczne rowery cargo można od dziś wypożyczyć w Tychach. Do miasta trafiły dwa trzykołowe rowery, na których można przewieźć 100 kilogramów bagażu lub… nawet czworo dzieci.

Rowery cargo zasilą pilotażowy system Tyskiego Roweru Miejskiego. Miasto postanowiło w ten sposób sprawdzić funkcjonalności nie tylko rowerów standardowych, ale również dostępnych w ofercie Nextbike Polska rowerów cargo, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Między przednimi kołami roweru umieszczono skrzynię, w której można przewozić bagaże o łącznej wadze do 100 kilogramów. Dodatkowo pracownicy Nextbike zamontowali w skrzyni składane ławeczki i pasy bezpieczeństwa, dzięki którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci.

Publiczny rower cargo to pomysł, który po raz pierwszy na świecie został wdrożony przez Nextbike Polska w Opolu w 2016 roku. Od tego czasu rowery cargo pojawiły się w takich polskich miastach, jak Radom, Stalowa Wola, Kalisz i Łódź. Z rowerów cargo można korzystać na tych samych zasadach, co z innych rowerów Tyskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczenie i zwrot przebiegają w ten sam sposób z tą różnicą, że ze względu na gabaryty rower cargo można przypiąć tylko do skrajnego słupka stacji wypożyczeń. Cennik wypożyczeń jest taki sam jak w przypadku standardowych rowerów.

W systemach Nextbike w całej Polsce można wypożyczać siedem różnych typów rowerów. Poza rowerami standardowymi i rowerami cargo są to dwa typy rowerów dziecięcych, rowery wyposażone w fotelik do przewożenia najmłodszych, tandemy i rowery elektryczne, którymi od sierpnia można jeździć po Warszawie.

Rowery cargo mogą wypróbować nie tylko użytkownicy zarejestrowani w systemie Tyskiego Roweru Miejskiego. Dzięki kompatybilności wszystkich systemów Nextbike rowery w Tychach mogą też wypożyczać użytkownicy katowickiego systemu City By Bike, Gliwickiego Roweru Miejskiego, Pszczyńskiego Roweru Miejskiego i innych systemów Nextbike. Łącznie w czterech systemach na Śląsku zarejestrowanych jest niemal 30 000 osób, dodatkowo 10 000 mieszkańców Konurbacji Śląskiej zarejestrowanych jest w innych systemach Nextbike w Polsce i na świecie.


Źródło : http://umtychy.pl/