„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w Tychach.

 


Na Jeziorze Paprocany odbyły się regaty żeglarskie o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas imprezy nie zabrakło policjantów, którzy promowali bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych. Mundurowi rozdawali odblaski oraz ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W miniony weekend na Jeziorze Paprocany panowała sportowa atmosfera. Odbywały się tam regaty o puchar dyrektora miejskiego ośrodka sportu i rekreacji. Na imprezie nie zabrakło także mundurowych, którzy promowali bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych. Głównym celem policjantów obecnych podczas przedsięwzięcia było prowadzenie akcji informacyjno-edukacyjnej. Stróże prawa przypomnieli o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma przyczynić się do ograniczenia liczby utonięć.

Tyscy policjanci na zbiorniku wodnym „Paprocany” rozdawali odblaski oraz informatory zawierające informacje dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017, w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/