Kibice Ruchu Chorzów zbojkotują mecz z GKSem Tychy.

 


Kibice Ruchu Chorzów zapowiedzieli bojkot najbliższego meczu ligowego z GKS Tychy. Wszystko przez zawyżone ich zdaniem ceny biletów na pojedynki spadkowicza z Lotto Ekstraklasy.

Grupy Kibicowskie Ruchu Chorzów podjęły decyzję o bojkocie najbliższego meczu ligowego z GKS Tychy (czwartek, 14 września). Wszystko przez podniesienie biletów na spotkania Niebieskich.

Działacze Ruchu chcąc zmotywować swoich fanów do zakupu karnetów, znacznie zwiększyli ceny wejściówek na pojedynki ligowe. Aby obejrzeć mecz z tyszanami z sektorów bez zadaszenia kibice muszą zapłacić 30 złotych. Na to fani Ruchu nie chcą się zgodzić i nawołują pozostałych kibiców do przyłączenia się do bojkotu meczu.

Od momentu spadku z Lotto Ekstraklasy piłkarze Ruchu dwa pojedynki w roli gospodarza rozgrywali bez udziału fanów. Kibice mogli dopingować zespół jedynie podczas spotkania o Puchar Polski. Czwartkowy pojedynek z GKS miał być pierwszym ligowym u siebie, w którym budowana drużyna mogła liczyć na wsparcie z trybun. Jeśli klub nie zmieni swojej polityki cenowej w najbliższym czasie przy Cichej wciąż będzie cicho.

Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/