Andromedon 2017 – dzień drugi.

 


Drugiego dnia festiwalu gościmy na Placu Baczyńskiego niezrównanego Przemysława Grządzielę, lepiej znanego jako Teatr Pinezka z familijnym spektaklem „Pan Twardowski”. Pinezka to legenda polskiej klaunady i postać absolutnie nietuzinkowa. O Pinezce nie można nawet napisać, że to artysta z Gdańska, gdyż jako istny teatralny kosmopolita żyje na walizkach, występując na wszystkich zamieszkałych kontynentach. W Tychach wystąpi po raz pierwszy. Start o godzinie 17.00 na Placu Baczyńskiego.

Następny spektakl, adresowany dla widzów powyżej 15 lat, zaprezentujemy o godzinie 19.00 w piwnicy Pasażu Andromeda (dawny klub 360). Tym razem nie ma mowy o żadnym widowisku, bo nikt nie zobaczy absolutnie nic. „Ukryte”, autorski spektakl znanego z nietuzinkowych eksperymentów narratorskich Wojtka Wińskiego (Teatr Usta Usta Republika z Poznania), to przestrzenne słuchowisko odgrywane w nieprzeniknionych ciemnościach przez aktorów wyposażonych w urządzenia noktowizyjne. Na spektakl obowiązują wejściówki w cenie 20 zł do zarezerwowania pod adresem email: teatrhom@gmail.com

Dzień drugi festiwalu, kończymy widowiskiem plenerowym „Pandora” Teatru Formy z Wrocławia. Ta pantomimiczna adaptacja „Wariata i Zakonnicy” Witkacego wielokrotnie była prezentowana na największych festiwalach Polski i Europy. W końcu zawita w Tychach! Start o godzinie 20.30. Zapraszamy!


Źródło : http://umtychy.pl/