Tyskie Browary Książęce w innym wymiarze, na wystawie Marka Saenderskiego.

 


7 września do Katowic zawita największa w historii Europy wystawa fotograficznej sztuki multiwymiarowej  pt. „StereoVision 300.000 – z prędkością światła w inny wymiar”. Goście wystawy będą mogli podziwiać prace polskiego artysty multimedialnego, Marka Saenderskiego. Wśród nich znajdą się wielkoformatowy obraz  3D zabytkowej warzelni Tyskich Browarów Książęcych. Organizatorem wystawy jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Marek Saenderski, kolejny (obok Ryszarda Horowitza) uznany na świecie polski fotokompozytor,  przygotował na wystawę kolekcję 65 unikatowych obrazów wykonanych najnowszą technologią StereoVision. To największa w historii Europy wystawa fotograficznej sztuki multiwymiarowej. Oprócz pejzaży 3D, prezentujących wielowymiarowe piękno polskiej przyrody, zobaczymy na niej perłę architektury Śląska – Tyskie Browary Książęce.

Nie tylko zobaczymy… po założeniu specjalnych stereoskopowych okularów dosłownie poczujemy jakbyśmy fizycznie weszli do wnętrza zabytkowej warzelni  – iluzja przestrzeni na obrazie robi ogromne wrażenie.  „To naprawdę warto zobaczyć na własne oczy, a po obejrzeniu całej wystawy StereoVision 300.000 trzeba koniecznie przyjechać do naszego browaru i przekonać się, jak wygląda on w rzeczywistości. – zaprasza Mateusz Piłat, z Tyskich Browarów Książęcych.

Wystawę można oglądać od 7 września br., w budynku Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, przy Placu Sejmu Śląskiego 2, w Katowicach. Więcej informacji znajduje się na stronie http://polska3d.com/  oraz na Facebooku – fanpage artysty Marka Saenderskiego (https://www.facebook.com/Saenderski3D).

Tyskie Browary Książęce dostępne są dla zwiedzających od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10.00 do 20.00. Wizyta rozpoczyna się w Muzeum, a następnie goście zwiedzają działający browar – od warzelni aż po rozlew. Ukoronowaniem wycieczki jest degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Więcej informacji: www.zwiedzbrowar.pl i www.facebook.com/mtbk


Źródło : http://www.kp.pl/