Wielkie otwarcie nowej hali judo w Tychach.

 


W miniony piątek oddano do użytku profesjonalną halę sportową do treningów judo. Jest to pierwsza taka hala sportowa w historii miasta Tychy. Inwestycja została zrealizowana we współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego oraz siłownią Fit Spot (właścicielem obiektu).

Na uroczystości otwarcia nowego obiektu sportowego zjawiło się wielu gości, wśród których nie zabrakło sponsorów – w tym Piotra Meresińskiego, sponsora strategicznego z firmy MERA, Dariusza Białożyta z firmy GASTROMAX, która dodatkowo przygotowała catering i poczęstunek czy też państwa Dryniaków z firmy SMLS (reklamodawcę w social mediach). Na otwarciu nowej hali zjawili się również byli zawodnicy „starej” Gwardii, większość to byli mistrzowie Polski w judo, a także dwóch olimpijczyków: Piotr Kamrowski oraz Janusz Wojnarowicz. Oczywiście nie mogło także zabraknąć trenera dawnego klubu – Ryszarda Dziewulskiego, który szkolił tyszan w latach 1984-2002.

Po powitaniu gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez prezesa klubu Andrzeja Borowca, Ryszarda Dziewulskiego oraz Sebastiana Hałatek – prezesa Akademii Piłki Nożnej w Tychach.

Po części oficjalnej zawodnicy klubu zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu judo. Wśród zawodników biorących udział w pokazie znalazło się wielu medalistów turniejów dziecięcych, a także najmłodsza zawodniczka Liliana 4-latka, która zaprezentowała ruty judo w parze z 10-letnią Julią. Następnie hala została udostępniona do zwiedzania, a dzieci zaproszono do udziału w zabawach. Na dzieci czekały kolorowanki o tematyce judo, tor przeszkód z wykorzystaniem nowych kształtek gimnastycznych, dmuchaniec od APN, a także słodki poczęstunek.


Źródło : http://gwardia-tychy.pl/