Książęce Jasne Ryżowe nagrodzone złotem Chmielaków Krasnostawskich 2017.

 


Konsumencki konkurs piw, organizowany w ramach 47. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów, przyniósł Kompanii Piwowarskiej kolejne wyróżnienia. W swoich kategoriach triumfowały: tegoroczna nowość Lech Lite i powracające na sezon do oferty Książęce Jasne Ryżowe. 

Do listy nagród, jakie ma na swoim koncie kolekcja Książęcego, w tym roku doszła kolejna. To złoty medal dla Książęcego Jasnego Ryżowego w kategorii „piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato”. Ten sezonowy wariant, który na letnie miesiące powrócił do kolekcji, jest niezwykle lekki dzięki temu, że uwarzono go z dodatkiem białego ryżu. Unikalna mieszanka chmieli aromatycznych wzbogaca piwo o rześkie, zielono-owocowe nuty. Książęce Jasne Ryżowe znakomicie orzeźwia i gasi pragnienie, a zarazem doskonale podkreśla smak ryb, owoców morza i dań kuchni włoskiej.

Z kolei Lech Lite, który Kompania Piwowarska wprowadziła na rynek wiosną tego roku, jako jedyny został wyróżniony w kategorii „piwa jasne w stylu Light Lager o zawartości alkoholu do 3,9% obj.”. Nowy, lekki lager od KP swój łagodny smak i orzeźwiający aromat zawdzięcza chmieleniu na zimno chmielem Cascade, wykorzystywanym w piwach typu IPA i APA. Lech Lite ma ponad 30% mniej kalorii w porównaniu do innych lagerów na rynku (tylko 96 kcal na 330 ml piwa), a dzięki mniejszej zawartości alkoholu – tylko 3,5% – stanowi idealną propozycję dla tych, którzy chcą dłużej cieszyć się spotkaniami w gronie znajomych.

– Z każdym rokiem w Chmielakach Krasnostawskich bierze udział coraz więcej browarów i więcej piw. Tym bardziej nas cieszy, że nasza tegoroczna nowość, czyli Lech Lite, i sezonowe Książęce Jasne Ryżowe spotkały się z tak ciepłym przyjęciem ze strony piwoszy. Najwyraźniej trafiliśmy w gust miłośników chmielowego napoju, którzy w piwie cenią sobie lekkość – czy to jeśli chodzi o smak, czy o zawartość alkoholu – podsumowuje Joanna Kwiatkowska z Kompanii Piwowarskiej.

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” to najstarsza piwna impreza w Polsce z ponad 40-letnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się 11 września 1971 roku i miała wówczas charakter regionalny. 7 lat później „Chmielaki” stały się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Dzisiaj w obchodach bierze udział wiele browarów oraz tysiące turystów i miłośników piwa z Polski i Europy. W konsumenckim konkursie piw podczas Chmielaków Krasnostawskich 2017 rywalizowało ze sobą 311 piw w aż 24 kategoriach.