Muzyczne pożegnanie wakacji.

 


Pierwotnie miał się odbyć na Stadionie Miejskim, ale ostatecznie czołowych polskich gwiazd muzycznych będziemy mogli posłuchać w Parku Miejskim przy ul. Edukacji. Koncert „Pożegnanie wakacji pod Żyrafą” już w najbliższą sobotę.

Organizowany przez Miejskie Centrum Kultury koncert rozpocznie się o godz. 15.30 i potrwa kilka godzin. W związku z tym, że wstęp na to muzyczne wydarzenie jest wolny, należy spodziewać się, że plac pod „Żyrafą” odwiedzą tego dnia tysiące tyszan.

Jak zapewniają organizatorzy, dobór wykonawców jest taki, by każdy lubią- cy dobrą polską muzykę znalazł coś dla siebie. Są zatem giganci śląskiego hip hopu: Miuosh i legendarny Kaliber 44. Jest coś dla miłośników mocniejszych brzmień, czyli Acid Drinkers. Zwolennicy polskiej wersji brit-popu z chęcią jeszcze raz przyjdą posłuchać grupy Myslovitz. Wreszcie obchodzący w tym roku 35-lecie działalności artystycznej zespół T. Love, czyli coś dla rockandrollowców w wieku od 12 do 72 lat.

Nowością będzie sposób ustawienia sceny, która stanie przy ul. Edukacji, dokładnie naprzeciw „Żyrafy”. – Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby związane z koncertem uciążliwości dla okolicznych mieszkańców jak najbardziej złagodzić – tłumaczy dyrektor MCK Paweł Drzewiecki. – Główna fala dźwiękowa nie będzie ukierunkowana na osiedle F, lecz w stronę budynku Urzędu Miasta, który w sobotę będzie pusty, więc hałas nikomu tam nie będzie przeszkadzał – dodaje.

Z ustawieniem sceny jest też związany zakaz parkowania aut na poboczu ul. Edukacji (od przystanku przy Zespole Szkół Specjalnych w stronę LO nr 3). Organizator imprezy zwraca się z proś- bą do tych uczestników koncertu, którzy planują przyjechać samochodem, by korzystali z parkingu pod UM oraz parkingu „Park&Ride” przy ul. Dąbrowskiego.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 29/510