Przetarg na przebudowę DK 44 w Tychach rozstrzygnięty.

 


Wybrano wykonawcę prac, które obejmą ul. Oświęcimską na odcinku o długości blisko 2,5 km. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta spółki Eurovia Polska, która opiewa na 89,96 mln zł brutto. Budżet zamawiającego – Miejskiego Zakładu Ulic i Mostów w Tychach – ustalono na 163,93 mln zł brutto.

Powstanie m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie drogi krajowej 44 w Tychach. Początek przebudowywanego odcinka DK44 znajduje się bezpośrednio za węzłem dróg DK44 z DK1 w dzielnicy Tychy – Urbanowice. Droga przebiega w obszarze zabudowanym na odcinku między węzłem z DK1 i okolicą obecnie funkcjonującego skrzyżowania z ul. Kościelną, Główną i Turyńską, a dalej w kierunku granicy z Bieruniem. Przebudowa DK44 pozwoli na szybki dojazd do drogi ekspresowej S1, a pośrednio również do lotniska w Pyrzowicach.

– Ta droga jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w kraju – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Dlatego znaczenie tej inwestycji jest olbrzymie.