60 lat piłki ręcznej w Tychach.

 


W tym roku mija 60 lat obecności żeńskiej piłki ręcznej w Tychach. Z tej okazji 23 września zorganizowane zostanie jubileuszowe spotkanie, na które organizatorzy zapraszają byłe i obecne zawodniczki, trenerów i działaczy.

Piłka ręczna trafiła do Tychów w 1957 roku. Od chwili powstania sekcji żeńskiej piłki ręcznej, dyscyplina ta odnosiła wiele sukcesów i była powodem do dumy dla mieszkańców miasta. Sportowe sukcesy tyskich zawodniczek stanowią ważną kartę w historii polskiej piłki ręcznej. Tyskie piłkarki dwukrotnie wywalczyły awans do II ligi i z powodzeniem podejmowały sportową rywalizację na drugoligowych boiskach. Największym osiągnięciem tyskiej sekcji piłki ręcznej jest mistrzostwo Polski w kategorii juniorek młodszych, wywalczone w znakomitym stylu przez prowadzoną przez legendarnego trenera Jerzego Ciałonia w roku 1988.

Zarówno trener Ciałoń, jak i inni szkoleniowcy, działacze i przede wszystkim liczne grono szczypiornistek, które przez minione sześć dekad reprezentowały tyską piłkę ręczną, pojawią się na jubileuszowym spotkaniu, zaplanowanym na 23 września. Obchody rozpocznie o godz. 9 międzyrocznikowy turniej w hali sportowej MOSiR przy ul. Piłsudskiego, zaś w godzinach wieczornych przewidziano pełne sportowych wspomnień i pozytywnych emocji spotkanie towarzyskie.


Źródło : http://mosm.tychy.pl/