Hokej – sparing : Polonia Bytom – GKS Tychy 1:9

 


To był prawdziwy pokaz siły. Hokeiści GKS Tychy rozbili w Bytomiu miejscową Polonię aż 9:1. Po dwa gole dla wicemistrzów Polski strzelili Jarosław Rzeszutko i testowany Lukáš Hvila.

Bramki trójkolorowych strzegł Kamil Lewartowski i trzeba przyznać, że 19-letni golkiper spisywał się bez zarzutu. Skapitulował tylko raz po uderzeniu Davida Turoňa. Warto zaznaczyć, że bytomianie grali wówczas w liczebnej przewadze.
W ekipie z de Gaulle’a znów z dobrej strony pokazał się Jarosław Rzeszutko, który w pierwszym meczu skompletował hat tricka, a dziś strzelił dwa gole. Dubletem popisał się także Lukáš Hvila, który od poniedziałku przebywa na testach. Doświadczony Słowak dobrze współpracował z Filipem Komorskim i Alexem Szczechurą.
Na koniec słówko o nieobecnych – w składzie gospodarzy zabrakło Ondřej Raszki, Richarda Bordowskiego, Marcina Frączka, Piotra Bajona i Michała Kalinowskiego. Z kolei w drużynie wicemistrzów Polski nie zagrali Jakub Witecki (przepuklina pachwinowa), Michael Cichy (uraz kostki) i Kacper Guzik (decyzja trenera).
Polonia Bytom – GKS Tychy 1:9 (1:3, 0:3, 0:3)
Gole: David Turoň – Jarosław Rzeszutko, Lukáš Hvila (po dwie), Mateusz Bepierszcz, Mateusz Gościński, Bartłomiej Pociecha, Filip Komorski, Bartosz Ciura (po jednej).
Polonia: Landsman – Cunik, Działo; Kozłowski, Malinik, Stoklasa – Falkenhagen, Turoň; Salamon, Krzemień, Danieluk – Pastryk, Kamienieu; Wieczorek, Filip, Kłaczyński – Owczarek, Stępień; Dybaś.
GKS: Lewartowski – Bryk, Kotlorz; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz – Gazda, Kaznadziej; Hvila, Komorski, Szczechura – Kolarz, Horzelski; Kogut, Woźnica, Jeziorski.

Źródło : http://www.hokej.net/