PONE: dodatkowy nabór wniosków na rok 2017.

 


Miasto Tychy informuje, że został uruchomiony dodatkowy nabór wniosków dla osób chcących uzyskać w 2017 r. dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła, jak również na montaż instalacji solarnych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Wysokość dotacji dla pomp ciepła i instalacji solarnych wynosi 60 proc. kwalifikowanej wartości inwestycji, przy czym maksymalna kwota dotacji dla pomp ciepła to 7200 zł, a dla instalacji solarnej – 6000 zł. Dotację mogą otrzymać właściciele budynków jednorodzinnych zlokalizowanych w Tychach, którzy chcą zainstalować kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub pompę ciepła do ogrzewania budynku. W ramach dodatkowego naboru są przyjmowane wnioski jeszcze na rok 2017.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Punktu Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który mieści się w Tychach przy ul. Barona 30.

Punkt jest czynny w każdą środę w godz. 9.00–18.00 oraz w każdy piątek w godz. 9.00–16.00. Wszelkie informacje dotyczące Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dostępne są na stronach internetowych: www.umtychy.pl/niskaemisja, www.niskaemisja.ekoscan.pl

Wnioski przyjmowane będą do 9 sierpnia 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem decyduje kolejność składania wniosków.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 26/507