Tychy : Działacz związkowy umówił się na seks z 14-latką.

 


63-letni działacz związkowy wpadł w ręce policji w wyniku prowokacji. Chodzi o Franciszka G., przewodniczącego Sierpnia 80 w fabryce Fiata w Tychach i jednocześnie wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej związku. Mężczyzna przyznał się do winy przed prokuratorem, ale nie powiadomił o sprawie swoich kolegów z Sierpnia 80.
Choć do zdarzenia doszło w pierwszej połowie maja w Tychach, to sprawa dopiero teraz wyszła na jaw za sprawą informacji „Dziennika Zachodniego”. Mężczyzna wpadł w ręce policji w wyniku prowokacji, do której doprowadziła 29-letnia kobieta podająca się za 14-letnią dziewczynę. Kobieta najpierw korespondowała ze starszym mężczyzną przez internet, później wysyłali do siebie SMS-y. Ostatecznie 63-latek przekonany, że rozmawia z nieletnią, umówił się na spotkanie w Tychach.

– Zatrzymany działając z góry powziętym zamiarem, złożył propozycję obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę – komentuje dla Onetu prokurator Leonard Synowiec z Prokuratury Rejonowej w Tychach. – Przesłuchany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego czynu. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze – dodaje.

Śledczy zabezpieczyli komputer mężczyzny, ale jak mówi nam prokurator Synowiec, nie ma jeszcze wyników badań jego zawartości. Teraz mężczyzna na wolności czeka na rozpoznanie sprawy. Za zarzucane czyny grozi mu kara dwóch lat więzienia.

Franciszek G. nadal sprawuje swoje funkcje publiczne w ramach struktur WZZ Sierpień 80. Patryk Kosela, rzecznik związku tłumaczy, że o sprawie dowiedział się od dziennikarzy. – W tej sprawie nic nie wiemy, dlatego wstrzymujemy się z komentarzami i decyzjami. Nic nie mogę deklarować – od tego jest Komisja Krajowa – komentuje dla Onetu Kosela.


Źródło : http://slask.onet.pl/