Obchody Święta Policji w Tychach.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji w Teatrze Małym odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Wczoraj o godzinie 10.00 w Teatrze Małym w Tychach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca. Podczas apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z szefem tyskiej komendy mł. insp. Andrzej Trzciński, wręczyli 94 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Ponadto 10 policjantów z rąk Prezydenta Miasta Andrzeja Dziuby otrzymało wyróżnienia za wzorowo wykonywane zadania z zakresu służby prewencyjnej, wykazując zaangażowanie i profesjonalizm w swojej pracy.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Następnie insp. Piotr Kucia wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę oraz dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków. Ponadto insp. Piotr Kucia w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Generała Krzysztofa Justyńskiego, rozkazem personalnym, powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Andrzeja Trzcińskiego.

Wśród zaproszonych gości byli, tyscy komendanci w stanie spoczynku, przedstawiciele władz miasta, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, tyskiej prokuratury, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która pod koniec spotkania zagrała krótki koncert.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/