Puchar Polski : Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:1

W meczu I rundy Pucharu Polski piłkarze GKS Tychy pokonali na wyjeździe beniaminka Nice 1 Ligi Puszczę Niepołomice 1:0 (1:0). Bramkę na wagę awansu do kolejnej fazy rozgrywek strzelił Marcin Biernat.

Pierwszy poważny sygnał tyszanie wysłali gospodarzom w 11. minucie gry, kiedy to po zgraniu piłki przez Piotra Ćwielonga, przed świetną szansą na bramkę stanął Michał Fidziukiewicz. Napastnik GKS uderzeniem z kilku metrów posłał jednak futbolówkę obok prawego słupka.

Podopieczni Jurija Szatałowa spore zagrożenie poraz kolejny stwarzali sobie po stałych fragmentach gry, stąd też w 19. minucie spotkania jeden z rzutów rożnych dla GKS skończył się golem. Piłkę na długi słupek dośrodkował Ćwielong, a akcję celnym strzałem zamknął Biernat.

Piłkarze Puszczy w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką strzeżoną przez Rafała Dobrolińskiego, ale golkipera GKS tego dnia było ciężko pokonać. Zawodnicy z Niepołomic szczególnie przekonali się o tym w drugiej części meczu.

W 48. minucie gry bramkarz tyszan był górą w pojedynku sam na sam z Bartoszem Żurkiem, również w minucie 64. nie dał się pokonać, znakomicie parując próbę uderzenia Dawida Ryndaka. Mimo optycznej przewagi podopiecznych Tomasza Tułacza, tyski zespół dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka.

Tyszanie przeciwnika w 1/16 finału pucharowych rozgrywek poznają w najbliższy wtorek, podczas uroczystego losowania na Stadionie Narodowym (początek godz. 12:00).

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:1 (0:1)