Stadion Miejski w Tychach ma już 2 lata.

 


Choć ma dopiero dwa lata, to był już gospodarzem kilku dużych imprez. Stadion Miejski Tychy został otwarty dwa lata temu. W tym czasie na obiekcie zostało rozegranych ponad 40 spotkań, które z trybun zobaczyło prawie 285 tysięcy kibiców. Na tyskiej arenie odbyło się największe wydarzenie w historii miasta- Euro U21, mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet oraz towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec U-21.

– Stadion Miejski Tychy to dobre miejsce do bicia rekordów. Na naszym obiekcie osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii drugiej ligi oraz meczu reprezentacji Polski kobiet. Frekwencja w Tychach na meczach ligowych od dwóch lat jest jedną z najwyższych w całym kraju– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Potwierdziły to także mecze Euro U-21. W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn Starego Kontynentu z trybun zobaczyło prawie 50 000 osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie i Kielcach grała reprezentacja Polski.

– Przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania– dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Dokładnie dwa lata temu, 18 lipca 2015 roku na Stadion Miejski Tychy po raz pierwszy zawitała piłka w europejskim wydaniu. W meczu otwarcia GKS Tychy podejmował FC Koln. Kilka miesięcy później zagrała tu reprezentacji Polski
kobiet w piłce nożnej mecz Eliminacyjny do Mistrzostw Europy. W kwietniu w Tychach odbył się kolejny mecz międzypaństwowy Polska-Dania. Ostatnim testem przed Euro U21 było spotkanie Polska-Niemcy U-21. Cały czas z obiektu korzystają piłkarze GKS Tychy, najpierw w II lidze, a następnie na zapleczu Ekstraklasy. Kilka tygodni temu na stadionie została otwarta restauracja.

– Stadion Miejski to także doskonałe miejsce do biznesu. W tej chwili mamy sprzedane wszystkie sky-boxy, a goście w strefie VIP mogą czuć się komfortowo. Wynajęliśmy także zdecydowaną większość powierzchni komercyjnych. Na obiekcie funkcjonuje m.in siłownia, sklep klubowy, restauracja, a już niebawem także pub
– zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Stadion Miejski Tychy to nie tylko arena piłkarskich wydarzeń. Już w sierpniu na obiekcie odbędą się dwa koncerty. 26 na murawie wystąpią m.in Myslovitz, Kaliber 44 czy T.LOVE. Pięć dni później w akcji zobaczymy największe gwiazdy Disco Polo.

SONY DSC

Źródło : http://gkstychy.info/pilka/