Dariusz Grzesik trenerem Polonii GKS Tychy.

 


Dariusz Grzesik został nowym trenerem pierwszej drużyny Polonii GKS Tychy. Szkoleniowiec związał się z tyskim klubem roczną umową.

Dariusz Grzesik to postać nietuzinkowa. 3- krotny reprezentant naszego kraju, wielokrotny wice- Mistrz Polski. Urodzony 10.01.1966 r. trener w trakcie swojej bogatej kariery piłkarskiej reprezentował barwy GKS Tychy, Piasta Gliwice, GKS Katowice, Rozwoju Katowice, Ruchu Chorzów, czy MKS-u Lędziny (1997-1999, 2003-2004). Łącznie w latach 1987-97 w barwach GKS Katowice i Ruchu rozegrał 186 meczów w polskiej ekstraklasie, zdobywając 3 gole. W swojej karierze trenerskiej prowadził takie zespoły jak GKS Tychy, Pniówek Pawłowice czy Ogrodnik Cielmice. Ostatnio prowadził drużynę kobiecą w KSB Lędziny.

„Po kilku latach przerwy wracam do pracy w piłce seniorskiej. Można powiedzieć, że jestem o jeden krok przed Ojcem[red.ś.p. Karol Grzesik], któremu na pewno nie śniło się nigdy, że będę pracował w piłce nożnej kobiecej. Mam nadzieję, że uda nam się w Tychach zrobić kolejny krok w rozwoju kobiecej piłki w naszym mieście.” – komentuje nowy trener Polonii GKS Dariusz Grzesik

„Na ławce trenerskiej Polonii GKS Tychy zasiądzie w sezonie 2017/18 3 krotny Reprezentant Polski, człowiek który ma za sobą rozegranych blisko 200 meczy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. Do tego bogate doświadczenie w pracy trenerskiej, które jestem przekonany, że zaprocentuje podczas naszej współpracy. Trener Grzesik Idealnie wkomponowuje się w strategię rozwoju naszego Klubu. Chcemy angażować do pracy w Polonii GKS Tychy osoby związane z Tychami i naszym Klubem. Trenerowi życzymy powodzenia i gwarantujemy pełne wsparcie całego Klubu w realizacji naszego projektu” – komentuje Prezes Zarządu Polonii GKS Tychy Dawid Kołodziejczyk

Treningi naszego seniorskiego zespołu rozpoczną się już lipca, a już 22 lipca o godz. 10:30 odbędzie się trening otwarty dla wszystkich chętnych zawodniczek, które chciałyby reprezentować trójkolorowe barwy w nowym sezonie. Trening odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim w Tychach.


Źródło : http://poloniatychy.info/