Kamil Zapolnik nowym piłkarzem GKSu Tychy.

 


To już dziewiąte wzmocnienie GKS Tychy w tym okienku transferowym. Dziś kontrakt z „Trójkolorowymi’ podpisał Kamil Zapolnik, który trafił do Tychów na zasadzie transferu definitywnego z Wigier Suwałki.

Nowy zawodnik GKS Tychy w Suwałkach występował od wiosny 2015 roku z półroczną przerwą na grę w Olimpii Zambrów. W biało-niebieskich barwach Zapolnik rozegrał 60 spotkań, w których zdobył 20 bramek. W ubiegłym sezonie 24-letni napastnik zaliczył 14 trafień i 5 asyst. Został także królem strzelców minionej edycji Pucharu Polski. W całym sezonie był drugim najskuteczniejszym piłkarzem swojego zespołu.

– Kamila obserwowaliśmy już od kilku miesięcy. Szukaliśmy właśnie piłkarza o takim profilu. To zawodnik, który przede wszystkim jest bardzo uniwersalny. Może grać jako wysunięty napastnik, na pozycji nr 10 czy nawet jako skrzydłowy. Jestem przekonany, że jego transfer wzmocni  konkurencję w ataku i podonie jak w ubiegłym sezonie będzie czołowym napastnikiem ligi – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

24-letni napastnik swoją przygodę z piłką zaczynał w juniorach Włókniarza Białystok. Kolejne sezony spędził w młodzieżowych zespołach Jagiellonii Białystok. Ważnym krokiem było przejście do Olimpii Zambrów, w której występował przez ponad trzy sezony. Najlepszy okres w swojej dotychczasowej karierze Zapolnik zanotował w ostatnim klubie, Wigrach Suwałki.

Kamil Zapolnik związał z tyskim klubem umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Nowy zawodnik GKS Tychy w sobotę wyjedzie z drużyną na obóz do Grodziska Wielkopolskiego.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/