Będzie rondo przy Teatrze Małym.

 


Choć skrzyżowanie ul. Bocheńskiego z Boczną i Hlonda wcale nie jest jakieś szczególnie skomplikowane, to jednak raz po raz dochodzi na nim do kolizji i wypadków. Już wkrótce jednak sytuacja powinna się zmienić – za sprawą ronda, które powstanie przy Teatrze Małym.

Na portalach społecznościowych i forach internetowych od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat bardziej i mniej poważnych incydentów drogowych, do jakich dochodzi na tym skrzyżowaniu. Głosy są podzielone: jedni twierdzą, że skrzyżowanie jest dobrze oznakowane, pierwszeństwo przejazdu oczywiste i tylko lekkomyślności lub brawurze kierowców zawdzięczamy większą liczbę kolizji w tym miejscu; inni postulują rozwiązanie tej sytuacji poprzez budowę sygnalizacji świetlnej lub ronda.

Władze miasta wybrały tę drugą opcję, od lat zresztą proponowaną m.in. przez radnego Marcina Rogalę i zdecydowały się na budowę kolejnego w mieście ronda. Aktualnie w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów trwają prace związane z tzw. uzgodnieniami branżowymi (sieci podziemne) i przygotowaniem dokumentacji. Jeśli wszystko pójdzie bez przeszkód, rondo powstanie jeszcze w tym roku. Nowe rondo będzie mniejsze niż inne tyskie obiekty tego typu. Będzie posiadało wyspy rozdzielające ruch, poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych uczestników ruchu.


Źródło : http://umtychy.pl/