Dawid Abramowicz nowym obrońcą GKSu Tychy.

 


Ruchów kadrowych w tyskim zespole przed sezonem 2017/18 ciąg dalszy. Wczoraj kontraktem z „Trójkolorowymi” związał się Dawid Abramowicz, który trafił do GKS na zasadzie transferu definitywnego z katowickiej GieKSy.

26-letni zawodnik, występujący na lewej stronie obrony, jest wychowankiem KP Brzeg Dolny. W trakcie swojej dotychczasowej kariery grał również w Śląsku Wrocław, Olimpii Grudziądz, Chojniczance Chojnice, Wiśle Płock, Skrze Częstochowa i Odrze Opole.

– Dawid to jeden z czołowych lewych obrońców w całej lidze. Bez wątpienia ma za sobą najlepszy sezon w swojej karierze. Już od kilku miesięcy dokładnie mu się przyglądaliśmy. To zawodnik niezwykle kreatywny na swojej pozycji. Jego mocnym atutem jest nie tylko gra obronna, ale także bardzo często skutecznie podłącza się w ofensywne akcje swojego zespołu – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Tyski Sport S.A.

Sezon 2015/16 spędził w dwóch drużynach – jesienią w ekstraklasowej Termalice Bruk-Bet Nieciecza, natomiast wiosną grał w Puszczy Niepołomice. Dobre występy w drugoligowcu zaowocowały przejściem do GKS Katowice, gdzie w minionych rozgrywkach Nice 1 Ligi był podstawowym graczem. Wystąpił w 31 spotkaniach, w których zdobył trzy gole.

– Jego zakontraktowanie pokazuje, że GKS Tychy jest atrakcyjnym i bardzo dobrze zorganizowanym klubem. Jestem przekonany, że Dawid spełni stawiane przed nim cele – dodaje sternik tyskiego klubu.

Mimo ważnego kontraktu z katowickim klubem, GKS aktywował klauzulę kwoty odstępnego w nim zawartą. Tym samym starszy z braci Abramowicz związał się z tyskim klubem umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/