Marcin Biernat nowym zawodnikiem GKS Tychy.

 


Marcin Biernat będzie zawodnikiem GKS Tychy. 25-letni obrońca podpisał dzisiaj z tyskim klubem umowę, obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku.

Rosły piłkarz, bo mierzący 188 centymetrów swoją przygodę z futbolem zaczynał w Podgórzu Kraków, skąd trafił do juniorskich zespołów Cracovii. W sezonie 2011/12 zaliczył półroczny epizod w pierwszoligowym wówczas Ruchu Radzionków, notując premierowe występy na szczeblu centralnym.

– Marcin w ostatnim sezonie był mocnym punktem swojego zespołu. To piłkarz, który nie tylko doskonale wywiązuje się z zadań defensywnych, ale potrafi także wykorzystać doskonałe warunki fizyczne w polu karnym rywala. Jego transfer, to kolejne solidne wzmocnienie naszego zespołu. Jesteśmy zadowoleni z zakontraktowanych zawodników, ale na tym jeszcze nie koniec. Przed wyjazdem na zgrupowanie chcemy mieć już jednak praktycznie gotową kadrę na start sezonu – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Tyski Sport S.A.

Kolejne trzy sezony spędził w Puszczy Niepołomice, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Ostatnie dwa lata Biernat grał w ligowym rywalu GKS, Chojniczance Chojnice. W minionych rozgrywkach wystąpił w 19 spotkaniach Nice 1 Ligi, mimo poważnej kontuzji odniesionej w październiku.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/