Transferowa bomba w Nice I lidze. Piotr Ćwielong w GKS-ie Tychy.

 


Zaskakujący transfer przeprowadził GKS Tychy. Nowym zawodnikiem śląskiego zespołu został Piotr Ćwielong, który ostatnio grał w 1.FC Magdeburg.

Doświadczony skrzydłowy podpisał z GKS-em Tychy umowę do końca czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. To piąty nowy zawodnik w kadrze śląskiego zespołu.

– Choć formalnie okienko transferowe dopiero się rozpocznie, my już teraz dokonaliśmy kilku poważnych wzmocnień GKS Tychy. Na tym jednak nie koniec. Zakontraktowaliśmy kolejnego wartościowego piłkarza. Piotrek to niezwykle doświadczony zawodnik, który ma za sobą występy w Niemczech oraz Ekstraklasie. To zawodnik, który trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. To właśnie takie transfery mają dodać jakości naszemu zespołowi – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u.

Transfer Piotra Ćwielonga do tyskiego zespołu jest zaskoczeniem. Zawodnik ten w czasie swojej kariery grał głównie w Ekstraklasie. Występował w Wiśle Kraków, Ruchu Chorzów czy Śląsku Wrocław. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 163 mecze i strzelił w nich 25 goli.

Ostatnie pół roku Ćwielong spędził w trzecioligowym niemieckim 1.FC Magdeburg. Tam rozegrał pięć meczów i zdobył jedną bramkę.

Oprócz Ćwielonga do drużyny z Tychów dołączyli już Rafał Dobroliński, Michał Fidziukiewicz, Adrian Łuszkiewicz oraz Łukasz Matusiak.


Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/