Nagrodzeni Hermesami Biznesu.

 


Eugeniusz Jasikowski, założyciel firmy Magro został przedsiębiorcą roku Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach. Laureata ogłoszono podczas Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości w piątek (23 czerwca).

W trakcie imprezy wręczono prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”, czyli wyróżnienia dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na lokalny rynek, promujących produkty regionalne, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, a także wdrażających usługi innowacyjne.

W tym roku w kategorii „debiut i ekspansja rynkowa” Hermesa otrzymała firma Maxcom SA za rozwój i ekspansję na zagranicznych rynkach telekomunikacyjnych. Hermesem w kategorii „Produkt” została nagrodzona firma Eljot Partners Sp. z.o.o zajmująca się wdrażaniem systemowych rozwiązań budynków samowystarczalnych energetycznie. W kategorii „Usługa” biuro rachunkowe EKOMA Małgorzaty Bigoszewskiej. Tytuł najlepszej firmy powędrował do Mult Form II Sp. z.o.o, która od 1995 r. jest potentatem na rynku dostawców materiałów wykończeniowych i budowlanych.

Przedsiębiorca roku – Eugeniusz Jasikowski to założyciel firmy Magro. Grupa Magro, sprzedając 5 tys. samochodów rocznie stała się trzecią największą grupą dilerską w Polsce i z powodzeniem została sprzedana do koncernu Volkswagen. Eugeniusz Jasikowski jest obecnie właścicielem szwajcarskiej grupy kapitałowej Oriens Bijou. Obszary działalności grupy to nieruchomości, energia odnawialna oraz sektor handlu detalicznego. Obecnie grupa Oriens posiada 50 salonów w całej Europie.

W trakcie Gali nie mogło zabraknąć również wyróżnień specjalnych. Tytułem „wybitnej postaci region” został uhonorowany arcybiskup, metropolita katowicki, Wiktor Skworc. Przedstawiciele izby przyznali mu tytuł za budowanie więzi społecznych i wybitny wkład w powstanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości to coroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, stanowiąca gospodarcze podsumowanie jej działalności. Organizowana jest nieprzerwanie od 2001 r. w Zameczku Myśliwskim książąt pszczyńskich w Promnicach. W tym roku gala zbiegła się z dwudziestoleciem działalności tyskiej izby.


Źródło : http://nettg.pl/