PHL: w kolejnym sezonie udział weźmie jedenaście drużyn.

 


W rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2017/2018 weźmie udział 11. drużyn. Jako ostatni warunki licencyjne spełnił klub z Gdańska.

– MH Automatyka długo nie mogła dojść do porozumienia z operatorem hali Olivia. W końcu udało się jednak pozytywnie rozstrzygnąć ten temat i zespół z Gdańska zagra w elicie – powiedziała koordynująca rozgrywki PHL Marta Zawadzka.

Kierownictwo MH Automatyki uzupełniło aplikacje o brakujące dokumenty, spośród których najważniejszym była umowa najmu areny zmagań w Gdańsku. W Polskiej Hokej Lidze zagrają zatem: Comarch Cracovia (obrońcy mistrzowskiego tytułu), GKS Tychy, Tempish Polonia Bytom, TatrySki Podhale Nowy Targ, KS Unia Oświęcim, Tauron KH GKS Katowice, PGE Orlik Opole, JKH GKS Jastrzębie, MH Automatyka Gdańsk, SMS PZHL Katowice i Naprzód Janów Katowice jako beniaminek.

Wcześniej kluby przeciwstawiły się dołączeniu do rozgrywek czeskiego klubu HC Torax Poruba. Za takim wariantem byli tylko przedstawiciele dwóch klubów: JKH GKS Jastrzębie i Naprzód Janów.

Nieoficjalnie mówi się, że PZHL i kluby pozytywniej spojrzą na wniosek ekipy z dzielnicy Ostrawy, jeśli chodzi o rozgrywki 2018-19, nie wiadomo jednak czy wówczas to Poruba będzie nadal zainteresowana grą w Polskiej Hokej Lidze.

Kolejnym krokiem dla hokejowej centrali jest ustalenie terminarza na rozgrywki 2017-18. Będzie to już jednak po Walnym Zjeździe Sprawozdawczym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (odbędzie się we wtorek 27 czerwca).

Jednocześnie z ustaleniami w PZHL trwa zgrupowanie reprezentacji Polski seniorów w Zakopanem. Bazą Biało-Czerwonych jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS. Na miejscu hokeiści przechodzą badania wydolności tlenowej i beztlenowej.

 


Źródło : http://eurosport.onet.pl/