„Niemożliwe stało się możliwe!”. Świetlikowo oficjalnie OTWARTE !!! [foto]

 


Wczoraj (20 czerwca 2017 r.) w Teatrze Małym nastąpiło uroczyste otwarcie centrum opieki dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci „Świetlikowo”. Miejsce ważne, gdyż przeznaczone tylko  dla dzieci, które pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby, przebywać mogą wspólnie z rówieśnikami pod bacznym okiem specjalistów i wolontariuszy.

Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło tych, którzy finansowo wspomagają to miejsce, wkładają na co dzień mnóstwo pracy i serca w to, co robią.

Koncert rozpoczął się występem grupy Cree. Mieliśmy również okazję posłuchać występu Kabaretu Młodych Panów. Nie zabrakło znanej podróżniczki- ambasadorki budowy Świetlikowa-  Martyny Wojciechowskiej. Wysłuchaliśmy historii powstania tego miejsca dzięki filmowi i prezentacji prof. Janusza Świetlińskiego. Prezes  Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci – Natasza Godlewska opowiedziała o  trudach i radościach, z którymi pracownicy i wolontariusze zmagają się na co dzień.

W trakcie koncertu można było dołożyć swoją cegiełkę do budowy, kupując kalendarz z miejsca budowy, ze wspaniałymi zdjęciami znanych osób.

Mamy kolejne magiczne miejsce na mapie naszego miasta!

W dalszym ciągu każdy z nas może wesprzeć budowę „ŚWIETLIKOWA” –  nr konta 78 84350004 0000 0000 4620 0006

kliknij i przenieś się do GALERII ZDJĘĆ