GKS Tychy znalazł zastępstwo dla Jakuba Świerczoka. To Michał Fidziukiewicz.

 


Po rocznym pobycie Jakub Świerczok opuścił GKS Tychy i przeniósł się do KGHM Zagłębia Lubin. Działacze szybko znaleźli zastępstwo. Nowym napastnikiem tyskiego zespołu został Michał Fidziukiewicz.

Michał Fidziukiewicz poprzednie dwa sezony spędził w Zagłębiu Sosnowiec. W 52 meczach strzelił 18 bramek. Rundę jesienną poprzedniego sezonu 26-letni napastnik stracił z powodu kontuzji, ale po powrocie na boisko szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie sosnowieckiego klubu.

W GKS-ie Tychy Fidziukiewicz ma zastąpić Jakuba Świerczoka, który w minionym sezonie był jednym z najlepszych strzelców Nice I ligi. Świerczok na swoim koncie zapisał 16 trafień, a jego dobra gra zaowocowała transferem do Zagłębia Lubin.

– Michał miał kilka propozycji z innych klubów, ale nasza oferta i wizja klubu najbardziej przypadła mu do gustu. Jest to zawodnik, który doskonale potrafi odnaleźć się w polu karnym rywali, a jego dodatkowym atutem jest uderzenie z dystansu. W swoich zespołach był wyróżniającym się piłkarzem, w sezonie 2015/16 dla Zagłębia Sosnowiec zdobył aż 14 bramek. Jestem przekonany, że w Tychach jeszcze poprawi ten wynik – przyznał prezes GKS-u, Grzegorz Bednarski.

W czasie swojej kariery Fidziukiewicz grał również w Jagiellonii Białystok, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Dębie Dąbrowa Białostocka, Gryfie Wejherowo, a także belgijskim Koninklijke Bocholter VV.


Źródło : https://sportowefakty.wp.pl/