Policjanci z Tychów w sztafecie dla Wiktorii.

 


Policjanci z Tychów włączyli się do wyprawy mundurowych ze Strumienia. Rowerową sztafetę, już na granicach miasta, przejęli tyscy policjanci z szefem jednostki oraz jego zastępcą na czele. Celem niecodziennego przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii, córki policjanta. Przekazana przez tyskich mundurowych kwota wyniosła 1055 zł.

Wyprawa policjantów ze Strumienia, która trwa już od kilkunastu dni, dotarła także do Tychów. Tu właśnie zakończył się wczoraj XIII etap „Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego”. Policjanci z Tychów z Komendantem Miejskim Policji w Tychach mł. insp. Andrzejem Trzcińskim oraz jego z Zastępcą mł. insp. Sławomirem Wojtylakiem na czele, aktywnie włączyli się do wyprawy. Towarzyszył im również Radny Miasta Tychy Pan Michał Kasperczyk, znany z pasji rowerowej, Prezes Stowarzyszenia Sportowego NOL Tychy. Już od granic miasta przejęli rowerową sztafetę i podprowadzili do jednostki. Tam na inicjatorów wyprawy czekał Prezydent Miasta Andrzej Dziuba, który popiera tego rodzaju akcje i osobiście pogratulował im postawy. Gospodarz miasta zapewnił policjantom ze Strumienia atrakcje min. odnowę biologiczną, z której mogli skorzystać po całodniowej wyprawie i nabrać sił na finał akcji. Zebrane pieniądze przez policjantów i pracowników cywilnych zasilą konto Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „Sezam” dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki – córki policjanta z komisariatu w Pyskowicach. Organizatorom sztafety przekazano również, podarowane przez osobę pragnącą zachować anonimowość, zdjęcie z autografami mistrzowskiej drużyny polskich skoczków narciarskich, które powinno wziąć udział w licytacji.

Dzisiaj spod tyskiej komendy ruszyła sztafeta, do której oprócz min. policjantów, przedstawiciela Rady Miasta Tychy oraz innych uczestników, którzy włączali się już we wczorajszy etap sztafety, dołączył także generał Roman Polko. Dzisiejsza wyprawa będzie już miała swój finał w Katowicach.

Dziękujemy lokalnym mediom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w udział i rozpowszechnienie tego przedsięwzięcia.

Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”

Dziękujemy!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/