Mateusz Pańkowski z pierwszym kontraktem z GKS Tychy.

 


Kolejny z młodych zawodników podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy. Mateusz Pańkowski związał się z klubem umową ważną do końca czerwca 2020 roku.

Grający na pozycji środkowego obrońcy zawodnik, w styczniu skończył 18 lat. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Chrzcicielu Tychy, a w kolejnych latach szkolił się także w Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy. Przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 trafił do młodzieżowej drużyny tyskiego klubu.

 Mateusz to bardzo utalentowany zawodnik, który już w tym sezonie wysyłał jasny sygnał trenerowi. Ciężką pracą na treningach udowodnił, że jest częścią tego zespołu. To piłkarz, który przeszedł naturalną drogę z grup młodzieżowych do drużyny rezerw, a następnie trafił do szerokiej kadry pierwszego zespołu – charakteryzuje młodego piłkarza Grzegorz Bednarski, Prezes Tyski Sport S.A.

Minione rozgrywki Pańkowski rozpoczął już w czwartoligowych rezerwach GKS, jednak w trakcie trwania sezonu został włączony przez sztab szkoleniowy do szerokiej kadry pierwszej drużyny. Wraz z nią przebywał m.in. na zimowych zgrupowaniach w Rybniku i Szamotułach.

 Dzięki wspólnym treningom z doświadczonymi zawodnikami mógł bardzo wiele się nauczyć. Oczywiście przed nim jeszcze dużo pracy, ale jestem przekonany, że już w tym sezonie Mateusz będzie konkurencją dla naszych stoperów – dodaje sternik tyskiego klubu.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/