PŚ w strzelectwie: Zawodniczka STŚ Tychy Beata Bartków-Kwiatkowska ósma w pistolecie.

Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy) zajęła ósme miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w azerbejdżańskiej Gabali.

Triumfowała Austriaczka Sylvia Steiner. Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) w stawce 55 zawodniczek wywalczyła 17. lokatę, a Joanna Tomala (Flota Gdynia) była 48.

To drugi finał reprezentantek Polski w Gabali. Poprzednio Breś sklasyfikowana została w pistolecie na 25 m na siódmej pozycji.W innej niedzielnej konkurencji – strzelaniu z karabinu na 50 m w postawie leżącej – Marcin Majka (Tarcza Goleniów) był 13., a Maciej Wojtasiak (Legia Warszawa) – 50. Triumfator, Duńczyk Torben Grimmel wynikiem 249,8 pkt wyrównał rekord świata.

Rywalizację w pistolecie pneumatycznym na 10 m wygrał Chińczyk Wei Yang. Polacy uplasowali się na dalekich pozycjach. Piotr Daniluk (Flota Gdynia) był 40., Wojciech Knapik (Zawisza Bydgoszcz) – 43., natomiast Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) – 55.

Zawody w Gabali zakończą się 13 czerwca.