Łukasz Matusiak i Rafał Dobroliński nowymi zawodnikami tyskiego GKS-u.

 


Pierwszym piłkarzem, który wzmocnił GKS Tychy przed sezonem 2017/18 jest Łukasz Matusiak. 32-letni zawodnik związał się z tyskim klubem rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi (187 centymetry wzrostu) piłkarz występuje na pozycji środkowego pomocnika. Swoją karierę zawodniczą rozpoczynał w Widzewie Łódź, skąd trafił do Tura Turek i w tym zespole rozegrał swoje pierwsze mecze w seniorskiej piłce.

 To bez wątpienia solidne wzmocnienie tyskiej pomocy. Jest to zawodnik, który nie odstawia nogi i nie boi się twardej gry w środku pola. Na pewno swoim bogatym doświadczeniem pomoże nam w walce na pierwszoligowych boiskach. Co bardzo ważne, Łukasz jest piłkarzem, który przywiązuje się do miejsca, w którym gra. Przez całą swoją karierę występował tylko w pięciu klubach, dlatego liczymy, że będziemy mieli z niego dużo pożytku przez kilka najbliższych sezonów – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W kolejnych latach występował już tylko w klubach z województwa śląskiego – Podbeskidziu Bielsko-Biała (2,5 sezonu), Polonii Bytom (1 sezon), a w przerwie zimowej sezonu 2011/12 trafił do Zagłębia Sosnowiec. W ciągu pięcioipółletniej gry dla pierwszoligowca rozegrał 171 ligowych spotkań, w których zdobył 15 bramek.

Kolejnym zawodnikiem, który w piątek podpisał kontrakt z GKS Tychy jest Rafał Dobroliński. 28-letni bramkarz związał się z tyskim klubem kontraktem do końca czerwca 2018 roku.

 Rafał dysponuje doskonałymi warunkami fizycznymi i na pewno będzie poważnym kandydatem do zostania numerem jeden w tyskiej bramce. Jest to ambitny zawodnik, który na pewno nie zadowoli się siedzeniem na ławce. Po ostatnim sezonie zrobi wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Jestem przekonany, że jego transfer do Tychów spowoduje jeszcze większą rywalizację, co na pewno odbije się pozytywnie na postawie całej drużyny – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Tyski Sport S.A.

Nowy zawodnik GKS Tychy swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorach UKP Zielona Góra. Następnie trafił do rezerw Lechii Zielona Góra, później przez rok grał we Włoszech i ponownie wrócił do Polski. Stabilizacją dla Dobrolińskiego były blisko cztery sezony spędzone w Lechii Zielona Góra. 28-latek jest także dobrze znany kibicom na Śląsku. Przez trzy sezony był bramkarzem GKS Katowice, a ostatni rok spędził w Cracovii.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/