Pierwszy etap przygotowań tyskich hokeistów.

 


Tyscy hokeiści zakończyli pierwszy etap przygotowań do sezonu 2017/2018. Teraz Wicemistrzów Polski czekają miesięczne urlopy, po których tyszanie wznowią treningi „na sucho” oraz na lodzie.

Pod okiem nowego szkoleniowca Andrieja Gusowa zespół trenował od początku maja. Podczas zajęć hokeiści głównie biegali, uczestniczyli w zajęciach spinningowych, a także siłowych – Tegoroczny plan przygotowań zdecydowanie różni się od tych z ubiegłych lat. To był miesiąc wzmożonej pracy, której zadaniem było budowanie bazy tlenowej. Na pewno fajnym urozmaiceniem były ćwiczenia na slideboardach, na których zawodnicy skupiali się głównie na mięśniach, potrzebnych podczas gry w hokeja – mówi Krzysztof Majkowski, II trener GKS Tychy.

Tyszanie wznowią treningi „na sucho” 3-ego lipca. W drugiej połowie miesiąca rozpoczną się także zajęcia na lodzie. Na szczęście żaden z zawodników nie narzekał na poważniejsze urazy, ale przerwa będzie dobrym momentem, żeby wyleczyć drobne problemy zdrowotne i dojście do pełni formy, po kontuzjach z końcówki ubiegłego sezonu.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/